Tünde
2014.06.01. 13:40
Becézése: Tündi-ke, Tüni, Tücsi, Tücsök, Tindi,
Névnapok:
április 2.
június 1.
november 10.
Eredet: Vörösmarty Mihály alkotása a tündér szóból, s első ízben a Csongor s Tünde című drámai költeményében bukkant fel. Magyar
Jelentése: tündér
Elemzés
B.V.K.
Életfeladatának az emberekről való gondoskodást kapta. Ez mindig kettősséget mutat. Mert egyrészt erős és határozott lesz, amiért vonzza azokat az élethelyzeteket, ahol segíthet másoknak. Mindig rászorulók veszik körül. Gyakran emlegeti, hogy kihasználják, de valójában ezt ő szeretné. Szeretettel és odafigyeléssel fordul az emberek felé. A másik oldalról viszont hárítja és tolja el magától az ilyen helyzeteket. Ebben az esetben gondot okoz az anyaság és a befogadás. Könnyebben választja a karriert és az üzletasszonyi szerepeket. Érzelmileg nehezen nyílik meg, emiatt fontos a biztos és hűséges párkapcsolat. Veszélyeket a makacssága és merevsége okozhat.
Visszafele: endüt
Magánhangzó és mássalhangzó zöngésség felcserélése: Dutna
Gúny űzés (szó-rakozás) Megjegyzések: Tündi-bündi ,
Szavakra emlékeztető: tű, tűnő, tündér, T und E,
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek